Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з грудень, 2016

"Забуття" - Таня Малярчук

Що таке час, як не кит, який поглинає все, зрівнюючи у бездонному череві геніїв і невдах, шляхетних добродіїв і політичних злочинців. Скільки людських життів непересічних українців стали тим заковтнутим планктоном. Їх неможливо дістати із забуття, хіба що хтось із живих відчує нагальну потребу згадувати. У цьому романі тим славетним забутим є В’ячеслав Липинський, український історик польського походження, філософ і невдалий політик, засновник українського монархізму. Його життя було суцільним рухом проти вітру, пожертвою заради ідеї. Але й ним поживився синій кит української пам’яті. Авторка вкладає розповідь про цього чоловіка в уста молодої жінки, героїні роману, нашої сучасниці, котра досліджує старі газети, щоб віднайти власну ідентичність і доторкнутися до минулого, яке вирізали з її історії, як з кіноплівки. (взято зі сайту "ВСЛ")

"Лускунчик і Мишачий король" - Ернст-Теодор-Амадей Гофман

Знаменита казка, яка є свого роду символом різдвяних свят та чарів різдвяної ночі. Не меншу роль в наданні цьому твору зіграв і російський композитор Петро Чайковський, написавши безсмертний балет "Лускунчик" за мотивами цієї казки.

"Крихітка Цахес, на прізвисько Цинобер" - Ернст-Теодор-Амадей Гофман

Перечитав казку зі шкільної програми. Виявилось, що не така вже й казкова ця казка - в ній набагато більше іронії та притчевості, ніж очікувалось. Казки теж треба уміти читати між рядків. 

"Дискурс модернізму в українській літературі" - Соломія Павличко

Якщо ви думаєте, що в 20 столітті українська література не мала своїх Камю та Сартрів, Фройдів та Юнгів, Еліотів та Бекетів, то ви фатально помиляєтесь. Ця праця Соломії Павличко доведе вам, що комплекс меншовартісності нашої літератури - хибний. Так, наше мистецтво не набуло світового резонансу, але воно було насиченим, різнополюсним. Воно було! Неперевершена книга, яка читається легко, як "научпоп", а містить інформації, як трактат. 

"Без грунту" - В. Домонтович

Що таке митець? Хто такий митець? Чим він відрізняється від обивателів і чому питання грунту таке важливе? Прекрасний роман українського письменника Віктора Петрова (В. Домонтович) про відповіді на ці питання та постановку багатьох інших.

"Золоті плоди" - Наталі Саррот

Цей роман вважають одним із найяскравіших представників "нового роману", течії у французькій літературі середини минулого сторіччя. Увесь сюжет - це діалоги та монологи невідомих людей (авторка не дає їх опису) про книгу так-званого Бріє "Золоті плоди". Про що саме ця книга - теж невідомо, але твір викликає широку палітру різноманітних вражень у героїв Саррот. Двічі змінював свою думку про книгу в процесі читання, а значить, перечитаю її ще раз. Через рік десь.