Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з листопад, 2014

"Книга сміху і забуття" - Мілан Кундера

Цікавий філософський роман чесько-французького письменника, Мілана Кундери, в якому змальовані незвичні миттєвості звичайних людей. В шістьох главах змальовані шість проблем буденності, які, можливо, не всі виокремили як щось незвичне, але ці проблеми спіткали кожного. Пам'ять, забуття, розпач, сміх, сміх крізь сльози, пам'ять крізь забуття. Це, напевно, найдостеменніший опис роману.

"Серце-звір" - Герта Мюллер

Німецька письменниця, лауреат  Нобелівської премії з літератури , Герта Мюллер у своєму романі "Серце-звір" зобразила життя німців у Румунії часів диктатури Чаушеску. Якщо чесно, я думав що головний акцент буде на репресіях та жахіттях тоталітарного режиму. Але у книзі ці всі жахіття завуальовані прекрасними образами та метафорами. У книзі поєднався цікавий сюжет і неперевершений талант письменниці символами та образами доносити до читача те, що не було описане прямо. Надзвичайний роман, який навряд чи кожен зрозуміє з першого разу. Я точно його перечитаю ще раз.

"Тисяча журавлів" - Ясунарі Кавабата

Ясунарі Кавабата, японський письменник, нобелівський лауреат, славиться своєю простою ніжністю та ліричністю письма. "Тисяча журавлів" - розповідь про чоловіка, який закоханий в старшу за себе коханку свого померлого батька. Любов у них якась по-дитячому наївна та... фатальна для коханки. Весь твір пронизаний японською естетикою, колоритом тамтешніх чайних церемоній та простотою краси, яка проглядається у кожній пелюстці сакури і кожній краплі дощової води.

"Прощавай, зброє!" - Ернест Хемінгуей

Жорстокий фінал твору! Але не жорстокіший за саме життя, яке кидало головного героя з вогня в вогонь, не турбуючись про його спокій та благополуччя. Цей роман є автобіографічним, так як багато що з сюжету повторює життя самого письменника. Перша світова війна. Головний герой, американець, служить в італійській армії. На війні він знайомиться з медсестрою, яка хгодом стане його коханням. Війна закінчується. Жорстокі самосуди перехідного періоду. Головного героя, Фредеріка Генрі, звинувачують у дизертирстві і... він тікає з лап "правосуддя". Зі своєю коханою вони перепливають штормове озеро між Італією та Швейцарією, щоб там, у сусідній державі, знайти щастя та життя. Але знаходять лише смерть. Захоплюючий та сильний твір про відносність життя та смерті в час світової круговерті жорстокості, розбрату та зневіри.

"Принижені та зневажені" - Федір Достоєвський

Другий роман російського класика-романіста, який мені довелось прочитати. Що ж, судячи абсолютно суб'єктивно, цей роман цікавіший ніж "Бідні люди", але все-одно прісний, нудний і абсолютно неживий і весь просякнутий неправдоподібністю: на кожному кроці чоловіки ридають, жінки блідніють, обличчя "синіють" від розпачу і "блідніють" тоді, коли від притоку адреналіну мали б червоніти. Якісь суцільні неправдивості. Вкотре підтверджуюсь у своїх думках, що мені неприємні абсолютно всі достоєвськівські герої. Абсолютно. Вони неприємні, меланхолійні і малокровні. Це не цікаво. Жодної актуальності. Достоєвський - не мій письменник. Ні...

"Воскресіння" - Лев Толстой

Кажуть, що книги Льва Толстого нудні... Неправда! Цей роман наче одкровення - критичне бачення тогочасного світу письменника. Лев Миколайович описав нерівню душ, яка ламає усе подальше життя головних героїв твору. Роман ламає світобачення: релігія, самодержавство, несправедливість ставлення людей один до одного висвітленні з небаченої до того сторони: ці проблеми письменник здійняв не у вирі національних незгод, а у круговерті двох душ.