Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з липень, 2015

"Золотий щоденник" - Доріс Лессінг

Перше що хочу сказати про цю книгу - то це те, як вона мені багато разів потрапляла на очі: спочатку я її знайшов в списку "топ 100 книг усіх часів", потім я її знайшов в Італії, видану, звичайно ж, італійською мовою. А в руки вона мені потрапила вже російською в якості подарунка, що подарувала мені моя подруга. Отож, Доріс Лессінг, нобелівська лауреатка (2007), в минулому комуністка і феміністка, написала книгу про жінку-письменницю Анну Вульф, яка вела щоденники. Не щоденник, а щоденники: блакитний, жовтий, чорний і червоний, в яких записувала різні сторони одного-єдиного свого життя. В кінці роману вона завела останній, золотий, щоденник, якому довірила, на мою думку, свої найістеричніші та наймістичніші думки, переживання, сни. Роман дуже насичений та "густий" - в ньому майже нема "води", яка ллється між рядками. І що хотілося б сказати ще, я просто таки впевнений на 100%, що ця книга абсолютно по-різному читається та розуміється чоловіками та жінкам...

"Війна і мир" - Лев Толстой

Книга-історія, книга-епопея, книга-людство! Тисяча шістсот сторінок життя у мирі та війні, які є вершиною літератури не лише російської, а й світової. Я надзвичайно радий що прочитав її. Можна сказати, я став повноправною людиною, бо відчути в собі оте биття людяності та гуманізму, можна лише після доторку до мистецтва, яке має його в собі теж.

"Не сподівайтеся позбутися книжок" - Умберто Еко, Жан-Клод Кар'єр

Книга-інтерв'ю двох гігантів сучасних мистецтва та філософії про книги, їх історію та роль у встановленні людства та нішу книг у сучасному світі.

"Планета вірусів" - Карл Циммер

Науково-популярна книга про віруси. Віруси - це не лише збудники небезпечних захворювань, вони ще й невід'ємна частина нашого буденного життя, існування людського виду протягом тисячоліть і планети мільйони років. Віруси - це ще недостатньо вивчений об'єкт природи, який має більше загадок та запитань, ніж відповідей та роз'яснень.

"Многії літа, благії літа" - Мирослав Дочинець

У невеличкій книзі зібрані записи та думки одного 104-річного старця з Закарпаття. Його думки, часом, занадто релігійні та примітивні, але є й такі, над якими ти сидиш і розумієш, що ніхто до такого не додумувався - жодні філософи не копали так глибоко. Цікава та непересічна книжка.