Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з серпень, 2015

"Хвилі" - Вірджинія Вулф

Гарна книга, сповнена чудових описів та словесних обертів. Якщо ви хочете гостросюжетності - вам не до Вірджинії Вулф. Тут панує меланхолія та елегійність монологів, що люди промовляють просебе для себе ж. І ще одне - як виявилось, я читав перший перекладений українською роман цієї письменниці. Що ж, Вірджинія Вулф українською читається чудово.

"Мила фрекен і господський будинок" - Халдор Лакснесс

Мій перший ісландський автор! Ще й нобелянт! Чудова повість про добру тиху дівчину, яка своєю позашлюбною дитиною ледь не зіпсувала репутацію шанованої сім'ї та жорстоку по відношенню до дівчини її ж сім'ї, які йшли на всіляки обмани та хитрощі, щоб вберегти репутацію сім'ї ціною щастя та благополуччя милої фрекен.

"Портрет Доріана Грея" - Оскар Вайлд

Усім відома історія усім відомого письменника. Я її прочитав, знаючи усі перипетії сюжету ще зі школи (де прочитав скорочений виклад). Це погано. Бо книга справді варта того, щоб зачитуватись нею.

"Дім на горі" - Валерій Шевчук

Я давно не читав такої високої, умиротвореної та красивої прози, в якій поєднана пейзажність природи, духовність людини та містичність ввірувань. На горі стоїть будинок, в якому, так сталось, живуть майже одні жінки. І приходять до цього будинку чоловіки: з неба, від яких у жінок будинку народжуються хлопчики, долі яких переважно сумні; з низу, які зачинають нову дівчинку, що залишиться в домі на горі для продовження тієї містичної вервечки життя.

"Чайковський" - Ніна Берберова

Ніна Берберова - знана в Європі письменниця-біографістка, яка по-новому підійшла до написання белетризованих біографій, уникаючи художніх домислів, оперуючи лише фактами та відомостями, отриманих з вуст сучасників. Опитавши сучасників Петра Ілліча, таких як Рахманінов, Третьякова та інших, письменниця створила книгу, яка була бестселлером по всій Європі і залишається цікавою і до сьогодні. Петро Ілліч Чайковський вважається одним із найславетніших композиторів людства! Його балети, симфонії та опери посідають чинні місця в репертуарах провідних театрів світу і по сьогодні. Але саме життя композитора було сповнене самотності, творчих мук та пошуку самого себе. Уже не секрет, що Чайковський був геєм, або "бугром", як казали в його часи. Ця особливість його єства приносила йому безліч терзань та косих поглядів, але найбільше що приніс йому людський осуд за це - терновий вінець самотності до останніх своїх днів...

"Голос трави" - Трумен Капоте

Як казав сам письменник, це чи не найбіографічніший його твір. У книзі йдеться про хлопчика, який осиротів у дитинстві і проводить свою юність під опікою двох тіток. Розповідь настільки легка та ненасичена перипетіями сюжету, що мені було аж якось незвично читати її, але Капоте зумів вразити. Якось сумно вразити. "Що ж це за твір про дитинство без жодної смерті?!" - подумав письменник, і додав фінальний штрих, що змінив моє враження від прочитаного.

"Найблакитніші очі" - Тоні Моррісон

Роман про безвихідь, про варіння у котлі бідності, глупості та упередженості. Маленька дівчинка, що все життя вважала себе некрасивою, попросила у вуличного віщуна найблакитніші очі у світі. Той пообіцяв їй виконати прохання. І, о диво! Згодом їй у очі не міг подивитись жоден з мешканців її містечка. Дівчинка думала, що це через її надзвичайно блакитні очі, що сліплять своєю красою. А люди не могли дивитись їй у очі через жаль та сором перед усім людством.

"Жалість" - Тоні Моррісон

Нобелівська лауреатка, американка Тоні Моррісон є співцем чорношкірої Америки. У цьому романі письменниця розповідає про драматичні перипетії існування рабів-прислуги в часи зародження США як країни. Книга розділена на кілька частин, кожну з яких розповідає хтось з героїв роману. Твір сповнений людських страждань, як фізичних так і душевних, справжніх емоцій та непідробної жалості...