Перейти до основного вмісту

"Безсмертне життя Генріетти Лакс" - Ребекка Склут

Уявіть собі безсмертя. Чи можливе воно у реальному житті, а не на сторінках книги? А що, як я вам скажу, що все описане в книзі - правда? Ребекка Склут описала в даному романі життя-смерть-безсмертя звичайної афроамериканки, яка стала... безсмертною. Вірніше, не сама жінка, а її ракові клітини. Культура клітин HeLa (Henrietta Lacks) стала проривом в медицині та біології. Завдяки цим безсмертним клітинам, які здатні до необмеженої кількості поділів, були створені вакцини від поліомієліту, досліджені механізми спонтанної трансформації здорових клітин у ракові. на клітинах Генріети досліджували СНІД, малярію, генні модифікації, та багато всього іншого, що допомогло, або допоможе якщо не побороти, то хоч зрозуміти суть хвороб та патологій людського організму.
Це насправді дивовижна реальність, яка дивовижно схожа на вигадку. Але, чи не є оця фантастичність чимось реальним, нетлінним, безсмертним?
А що як безсмертя буде саме таким?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Найблакитніші очі" - Тоні Моррісон

Роман про безвихідь, про варіння у котлі бідності, глупості та упередженості. Маленька дівчинка, що все життя вважала себе некрасивою, попросила у вуличного віщуна найблакитніші очі у світі. Той пообіцяв їй виконати прохання. І, о диво! Згодом їй у очі не міг подивитись жоден з мешканців її містечка. Дівчинка думала, що це через її надзвичайно блакитні очі, що сліплять своєю красою. А люди не могли дивитись їй у очі через жаль та сором перед усім людством.

"Листівки з того світу" - Франко Армініо

Доволі малесенький твір, але сповнений чудових цитат та ідей для цілих романів. Книга явно для тих, хто не боїться смерті. Сюжет напрочуд незамислуватий: декількома реченнями люди описують як вони померли. Хтось наклав на себе руки, когось зжерла невиліковна хвороба, а дехто віддав богу душу настільки раптово, що навіть не встигли зрозуміти що до чого. Книга мені сподобалась. Я не боюсь смерті, а вважаю її чимось таким же природнім як і народження. У книзі безліч чудових цитат, заради яких цю книгу варто перечитувати знову і знову. Ось одна із них: " Я помер о сьомій ранку. Треба ж з чогось починати день"

"Привіт, смутку!" - Франсуаза Саган

Письменница написала цю книгу ще у підлітковому віці і завдяки їй уже до 20 років стала знаменитою та заможною. Сюжет твору простий, але емоційний: батько і донька відпочивають на березі моря, до них приїжджає їх давня подруга, яка закохує в себе батька. Донька, Сесіль, хоче розлучити коханців і підмовляє минулу батькову коханку знову з'явитися в його житті. Мова письменниці легка та витончена, але водночас саркастична і мудра. Я читав і дивувався умінню дівчини-підлітка писати так красиво, просто, елегантно і довершено. Думаю, в цьому заслуга все ж перекладача.